Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Medihaus Cerrahi Tıp Merkezi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Polikliniği çocuklara özel olarak tasarlanmış geniş, ferah odaları, bekleme salonu, bebek bakım odası, oyun alanı ile çocuklarımıza hizmet vermektedir.

Medihaus Cerrahi Tıp Merkezi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü, deneyimli uzmanlardan oluşan kadrosuyla çocuklar için özel tasarlanmış ve ileri teknoloji ile donatılmış poliklinik, yataklı servis, tanı ve tedaviye yönelik her türlü hizmeti vermektedir.

Merkezimiz düzenli doktor muayenelerinden hastalıklarının teşhis, tedavilerine ve gelişimleri esnasında ihtiyaç hissettiğiniz pratik bilgilere kadar her konuda uzman doktorlarıyla çocuklarınızın hizmetindedir.

Yenidoğan bebekler ilk muayeneleri ve bakımları yapıldıktan hemen sonra en geç 1 saat içinde anne yanına emzirmeye götürülmektedir.
Anne sütü alabilmeleri için anne yanında bırakılan bebeklerin bakımları bebek odasında yapılmaktadır. Bebeğin taburcu olacağı gün anneye yenidoğan bakımı eğitimi yapılmaktadır. Ayrıca tüm yenidoğan bebeklerimizden topuktan alınan kan örneğinde metabolik hastalık ve hipotiroidi taraması yapılır. İşitme testi uygulanır. Yenidoğan bebeklerin annelerine ayrıca emzirme eğitimleri de verilmektedir. Çocuk Sağlığı Ünitemiz, sağlıklı bir nesil yetişmesi ve sağlığı bozulan çocukların en kısa zamanda, en doğru şekilde sağlıklarına kavuşmak için uğraş verir. Bölümde, doğumdan itibaren izlenmeye başlanan bebekler ünitemizde yenidoğan dönemi sonrası:
Emzirme sorunları
Büyüme gelişme takipleri
- Motor-mental gelişimi
Aşılama ve koruyucu hekimlik hizmetleri
- Süt çocukluğu beslenmesi
Çocukluk çağı hastalıkları
Solunum yolları hastalıklar) bronşit, pnomoni, astım
Sindirim sistemi hastalıkları
- Anemi (kansızlık), demir eksikliği, 812 vitamini eksikliği gibi...
Enfeksiyon hastalıkları tanı ve tedavisi
idrar yollan enfeksiyonları
- Döküntülü cilt hastalıkları ve cilt sorunları
- Çocukluk çağı allerjik hastalıkları inek sütü allerjisi ile ilgili tanı ve tedaviler uygulanmaktadır.