Kadın Hastalıkları ve Doğum

Medihaus Cerrahi Tıp Merkezi'nde kadın doğum bölümünde 2015 model 4D (dört boyutlu) ultrasonografi ile gebelik takibi, Normal Doğum, Ağrısız Normal Doğum, birçok hastanede olmayan donanıma sahip ameliyathanelerinde sezaryen operasyonları, son sistem Laparoskopik ve histeroskopik aletlerle tüm kapalı ameliyat ve tanı tetkikleri,kistler ve myomların kapalı operasyonla tedavileri, idrar kaçırma operasyonları ağrısız rahim filmi (HSG), Kısırlık ile ilgili tüm tanı tetkikleri ve aşılamalar dahil tedavi yöntemleri, Tüp bebek hazırlığı yapılmaktadır.

“Gebelik bir hastalık değildir.“ sloganımızdır. Gebelikte doktorlarımızın size vereceği danışmanlığı iyi değerlendirmeniz çok önemlidir. Hekiminizin tavsiye edeceği sıklıkta muayene ve tetkikleri yaptırmak, önerileri doğrultusunda beslenmenizi, egzersizlerinizi düzenlemek çok önemlidir. Tecrübeli hekimlerimiz her konuda bilgili ve uzman kişilerdir. Toplam doğum sayıları 10 bin doğumun üzerindedir. Kliniğimizde yakın zamanda uzman dohula ile doğal doğum seminer ve uygulamaları konusunda hazırlıklar devam etmektedir. 24 saat ağrısız doğum hizmetimiz mevcuttur. Ebelerimiz ve personelimiz sürekli iletişim ve kalite eğitimlerinden geçerek hasta memnuniyetini yukarı taşımaktadır.
Kısırlık takip ve tedavisi Medihaus Cerrahi Tıp Merkezinin iddalı olduğu alandır. Op.Dr. Haşim Cemaloğlu ve Op.Dr.Kamer Tezer Özer, Cerrahpaşa tıp fakültesinde tıp eğitimlerini almışlardır. Daha sonra Doktor Haşim Cemaloğlu Kadın doğum ihtisasını Çapa Tıp Fakültesi kadın doğum Anabilim Dalında ihtisasını yapmış ve tüp bebek ünitesinde 1 yıl ekstra çalışmıştır. Çalışma hayatının takip eden dönemlerinde de ülkenin en önemli tüp bebek merkezlerinde 7 yıl çalışmıştır. Op. Dr. Kamer Tezer Özer ise ihtisasını İstanbul’un diğer ünlü bir üniversitesi olan Marmara Üniversitesi Kadın Doğum Bölümünde yapmıştır.

Konsültan hekimimiz Prof.Dr. Erkut Attar hocamızda halen çapa tıp fakültesinde öğretim üyesi olarak akademik hayatına devam etmekte ve konsültasyon ve vaka danışma toplantılarına merkezimizde başkanlık etmektedir.

Diğer bir konsültan hekimimiz Doç.Dr.Tufan öge ise Jinekolojik Kanserler konusuda Eskişehir Osmangazi Üniversitesi tıp fakültesinde akademik hayatına devam etmektedir. Jinekolojik kanserlerde kliniğimize danışmalık vermekte ve ameliyatlara konsültan olarak katılmaktadır.

Kısırlık pahalı ve yorucu bir tedavi yolu olarak bilinir. Biz merkezimizde üstün bilgi ve tecrübemizi, yüksek teknolojimiz ile harmanlayarak çok uygun fiyatlandırma ile halkımıza sunuyoruz. Kadının ve erkeğin tüm hormonal, sperme ait veya rahime ait nedenlerini hasta odaklı araştırıyoruz. Tedavide ise hekimlik sanatını konuşturarak kişiye özel tedavi yöntemlerini hastamız ile paylaşarak uyguluyoruz. Bu aşamada gerekli olan ağrısız rahim filmi, laparoskopi ve histeroskopi gibi teknoloji yoğun sistemleri ise yine uygun fiyat politikası ile hastalarımıza sunuyoruz. Yumurtlama takibi, aşılama ve enson aşama Tüp bebek uygulamaları için pahalı hastanelerin merkezlerini seçmeniz şart değildir.

Kliniğimizin diğer iddalı olduğu konuda ürojinekoloji ve özellikle idrar kaçırma operasyonlarıdır. Özellikle zor doğum kaynaklı olarak gözüken çeşitli derecelerde olan vajinal sarkmaya bazen öksürmekle, gülmekle idrar kaçırma da eşlik edebilir. Bozulan rahim , mesane ve vajen ilişkisinde hem vajinal kozmetik uygulamalar hemde idrar kaçırma operasyonları uygulanmaktadır. Böylece hastaların özellikle sosyal hayatını olumsuz etkileyen “iç çamaşırın ıslanması, ıslak gezme” şikayetleri hızla ortadan kalkar. Hasta artık dışarı çıkıp korkmadan gezmeye gidebilir. Vajinal estetik düzeltmeler ile de aynı esnada cinsel haytada pozitif katı sağlanır.

Meslekte 17 yılını doldurmuş bir hekimler olarak bizler sadece Beylikdüzü'nde değil, Avcılar Büyükçekmece ve Esenyurt bölgesinin de en iddalı ekibiyiz. Kadın hastalıkları konusunda tüm obstetrik ve jinekolojik hastalıklar konusunda en yüksek hekimlik ve hizmet standartını uygun fiyatla yakalamak ve yürütmek amacındayız.

Hizmetlerimiz

- Ağrısız Doğum
- Sezaryen
- Renkli Dopple USG
- Kolposkopi
- Histeroskopi
- Laparoskopi
- İdrar kaçırma tedavisi (TOT, TVT, Burch operasyonları)
- Ağrısız Rahim Filmi
- Kısırlık tedavisi (Aşılama, Tüp bebek hazırlık)
- Leep Eksizyon