Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, hareket sistemi hastalıklarının tedavisini, bozulan fonksiyonların eski haline getirilmesini ve hastanın tam tedavi edilmiş bir duruma getirilmesini hedefleyen bir bölümdür. Fizik tedavi ve rehabilitasyon; Kas iskelet ve sinir sistemiyle İlgili hastalıklarda ağrı ve hareket kısıtlılığı gibi sorunların çözümünü sağlamaktadır.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon; bel, boyun, diz, omuz, dirsek gibi ağrısı olan hastalarda; beyin kanaması, geçirilmiş ortopedik operasyon, kaza, doğumsal anomali .vb sebeplerle hareket kısıtlılıkları ve yürüme sorunlarında, hastanın durumuna göre fiziksel tıp yöntemlerini kullanarak, fiziksel kapasiteyi en üst seviyeye çıkarmayı, ağrı ve benzeri yakınmaları gidererek yaşam kalitesini yükseltmeyi amaçlayan bir bilim dalıdır.

Merkezimizde; ağrı ve hareket kısıtlılığı olan hastaların ağrılarını gidermek ve hareket kabiliyetlerini geri kazandırmak için tanı ve tedavi yöntemleri gerçekleştirilmektedir. Gerçekleştirilen fizik tedavi işlemleri; uzman hekim, eğitimli ve deneyimli fizyoterapistler eşliğinde gerçekleşmektedir.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümümüz, alanındaki başarılı uygulamalarıyla hastalarına şifa dağıtarak bir referans merkezi olarak kabul görmektedir.

Fizik Tedavi kliniğimizde başlıca tedavi edilen hastalıklar ve rehabilitasyonu gerçekleştirilen uygulamalar:

Boyun Ağrıtan
Omuz Ağrıları,Bel Ağrıtan,Sırt Ağrıları
Dirsek, Bilek, El Eklemleri Ağrıları, Kalça, Diz Ağrıları
Eklem Şişliği,Hareket Kısıtlılığı ile Görülen Romatizma
Yumuşak Doku Romatizmaları
Menisküs ve Bağ Yırtıklarının Rehabilitasyonu
Protez ve Menisküs Ameliyatlar) Sonrası Rehabilitasyon
Kırık Sonrası Oluşan Ağrılı Durum ve Sertliklerin Tedavisi
Felç Rehabilitasyonu, Çocuk Felci Sonrası Rehabilitasyon
Skolyoz, Duruş Bozuklukları ve Omurga Bozuklukları Rehabilitasyonu
Kireçlenmeler, Spor Sakatlanmaları Tedavileri Kemik Erimesi Tanı ve Tedavisi, Yürüme Bozuklukları Rehabilitasyonu
Eklem içi Enjeksiyonlar, Yumuşak Doku Enjeksiyonlar